På Lønstrup Camping er der lagt op til en række musikalske oplevelser i august, som vil glæde både ældre og yngre gæster. Fredag den 31. juli og lørdag den 8. august kan ældre nyde livemusik med ÆLDREBYRDEN, der spiller rock, soul og blues på terrassen. Terrassen åbner kl. 17.00, og det er en oplagt mulighed for at opleve et væld af aldersrelateret musik i hyggelige omgivelser.
Syng med og nyd en herlig middagTirsdag den 4. august inviterer Lønstrup Camping til en aften med "Syng med John/John". Her kan alle deltage i fællessang, mens de nyder en lækker middag. For 175 kr. pr. person får man både musik og mad. Det bliver en aften fyldt med sang og god stemning.
Skotsk/irsk aften med Bob FergusonFredag den 14. august kommer "Den gale skotte" Bob Ferguson til Lønstrup Camping. Med sin kilt og musik, der spænder over skotsk, irsk og country, vil Bob Ferguson skabe en uforglemmelig aften. Der er gratis entré, men spisning kan tilkøbes for 125 kr. pr. person.
Syng med Lars LindbjergFredag den 21. august kan man opleve Lars Lindbjerg, der synger klassikere af Kim Larsen, John Mogensen og Bamse. Det bliver en aften med fællessang og hygge, hvor man også kan tilkøbe mad for 125 kr. pr. person.
Praktisk information
ÆLDREBYRDEN:
Datoer: Fredag 31. juli og lørdag 8. august 2026
Tid: Kl. 17.00
Entré: Ikke oplyst
Syng med John/John:
Dato: Tirsdag 4. august 2026
Tid: Kl. 18.00
Entré: 175 kr. inkl. mad
Den gale skotte - Bob Ferguson:
Dato: Fredag 14. august 2026
Tid: Kl. 18.00
Entré: Gratis, spisning 125 kr.
Kom og syng med - Lars Lindbjerg:
Dato: Fredag 21. august 2026
Tid: Kl. 18.00
Entré: Gratis, spisning 125 kr.
Sted for alle arrangementer: Lønstrup Camping, Møllebakkevej 20, 9800 Hjørring
Kontakt: loenstrupcamping@mail.dk / 21445637
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her